Megdöbbentő méretével (526,14 méter hosszú) az UAD által tervezett híd, a világ leghosszabb üveg aljzatú hídjaként megdöntötte a korábbi Guinness világrekordot.
A híd Huangchuan hármas szorosának festői tájegysége fölött található, Lianzhou városában. Ez az új technikai mérföldkőnek számító kivitelezés innovatív építési módszereket alkalmaz, továbbá úgy lett kialakítva, hogy a környezetét tiszteletben tartva, zökkenőmentesen beolvadjon az őt körülvevő, hihetetlen természeti környezetbe.
A UAD „átlátszó folyosóként” jellemzi a hidat, amelyet 3 rétegnyi, 4,5 cm vastag, ultratiszta, edzett laminált üvegréteggel burkoltak le, amelynek látható áteresztőképessége 99,15%.
Így az üvegezés kristályszerű csillogással, nagy átlátszósággal és optimális törésmutatóval ruházza fel a híd szerkezetét. Az üveg, az ívelt rozsdamentes acélrudakból álló védőkorlátok, a hídtorony és a vörös színű fő kábelek együttesen olyan épített környezetet teremtenek, amely kombinálja a szilárdságot az ürességgel, valamint a modern személetet a klasszikussal.
A kína délkeleti részén található Lianzhou-t nyáron gyakran tájfunok sújtják. Mindemellett pedig a nagy fesztávú és rugalmas szerkezeti rendszerből fakadóan egy ilyen függőhíd kiváló szélállósági mutatókkal kell, hogy rendelkezzen.
Ezen megfontolások alapján a tervezőcsoport szélcsatornák tesztelését is lefuttatta és egy úgynevezett „végeselemes szimulációt” is elvégzett.
Elemezték a rezgés fő frekvenciáját és módjait, meghatározták a tervezési paramétereket, például a kritikus kilengési sebességet, valamint a védőkorlátok zártságának szükséges mértéket. Ezek a kalkulációk pedig jelentős mértékben segítették a híd tervezésének és majdani karbantartásának folyamatait.
A híd oldalirányú fenntarthatóságának és szélállóságának javítása érdekében a tervezők egy ferde, szélálló kábelrendszert fogadtak el, amelyet a betonhorgonyokhoz rögzítettek.
Ráadásul, figyelembe véve a karsztosodás és a különleges, maradványos iszapos agyagok esetleges káros hatásait a helyszínen, kiemelt körültekintéssel dolgoztak, különös tekintettel a híd biztonsági teljesítményére a tervezési és az építési szakaszban egyaránt.
A nem kifejezetten a bátortalanok számára készült átlátszó híd a környező sziklák és az alatta kígyózó folyó felett nyújtózik, 201 méteres magasságban.
Befejezésének ténye már magában jelentős számú turistát vonzott a helyszínre, a jövőben pedig egyértelműen felpezsdíti majd a helyi turisztikai iparágat.
A környező természet tiszteletben tartása, az egyértelmű tervezés és elhelyezkedés, valamint a határok kitolásának kreatív képessége miatt az UAD projektjének a célja a természeti környezet újragondolása, új funkcióval való felruházása és egy innovatív „épített tájkép” megteremtése, amely hozzájárul a terület gazdasági fejlődéséhez.